Drodzy klienci! Zapraszamy do nowej lokalizaji na ul. Chłodną 64
Chcesz odzyskać dane...? Trafiłeś doskonale!        
Zamów odzyskiwanie danych
Telefon: 22 861 86 49

Blog

Metody skutecznego niszczenia danych

W obliczu rosnącego zagrożenia wyciekiem danych, efektywne metody ich niszczenia stają się nieodłącznym elementem strategii bezpieczeństwa każdej firmy. Poznaj różne metody niszczenia danych, od klasycznych metod programowych po drastyczne rozwiązania fizycznie eliminujące nośniki.Jak odzyskać dane po ataku ransomware?

Atak ransomware może być ogromnym wyzwaniem, ale istnieją sposoby na odzyskanie utraconych danych. Kluczowe jest szybkie działanie i zastosowanie odpowiednich metod odzyskiwania danych, które mogą pomóc zminimalizować straty.S.M.A.R.T. - Diagnostyka dysku twardego

S.M.A.R.T. to system monitorowania i raportowania stanu dysku twardego. Jest to inteligentne narzędzie diagnostyczne, które umożliwia wczesne wykrywanie potencjalnych awarii.Czy warto robić backup danych?

Ludzka pamięć bywa zawodna. Właśnie dlatego najważniejsze dane zapisujemy w kalendarzach i notesach. A co z danymi, których używamy w internecie? Je również warto zapisać.Zalany telefon - jak odzyskać zdjęcia i dane?

Telefon wypadł Ci z rąk i wylądował w kałuży, wannie, jeziorze lub rzece? A może z rąk wypadła Ci szklanka z wodą, która zalała smartfon? Podczas spaceru zerwała się gwałtowna ulewa, a Tobie nie udało się ochronić telefonu przed zalaniem?Jak skutecznie zabezpieczyć dane w firmie?

W dzisiejszym świecie, w którym wiele operacji jest realizowanych online bezpieczeństwo danych w firmie jest szczególnie istotne. Odpowiednie środki nie tylko minimalizują ryzyko utraty informacji, ale także chronią firmę przed ewentualnymi konsekwencjami finansowymi.Jak odzyskać dane z telefonu na androidzie?

Smartfony stały się dziś podstawowym urządzeniem zarówno pod kątem pracy, jak i rozrywki. Choć co roku na rynku pojawia się ogromna ilość nowych modeli smartfonów, tak stale cierpią one na jedną wadę - wrażliwość na uszkodzenia.Odzyskiwanie danych po sformatowaniu dysku - czy to jest możliwe?

Formatowanie dysku jest jednym z podstawowych i najczęściej wybieranych sposobów, na usprawnienie działania komputera. Czynników, które stoją za koniecznością sformatowania dysku może być wiele, jednak najczęściej są to infekcje różnego rodzaju wirusów i malware'u.Darmowe programy do odzyskiwania danych - czy ma to sens?

Do przypadkowego usunięcia ważnych plików dochodzi dość często. W takich sytuacjach wiele osób zastanawia się, jak odzyskać skasowane zdjęcia czy dokumenty. Istniejš różne programy pozwalajšce przywrócić usunięte dane. Niektóre z nich sš płatne, a inne darmowe. Czy warto z nich korzystać?Przegrzewanie laptopa - przyczyny, skutki, zapobieganie

Przegrzewanie laptopa to powszechny problem. Takie zjawisko najczęściej występuje w trakcie korzystania z bardziej wymagających programów. Przyczyną przegrzewania się sprzętu mogą być również poważne usterki.Jak odzyskać skasowane dane z dysku SSD?

Wirus, przypadkowe usunięcie, błąd systemu, nieuważność użytkownika - to tylko niektóre powody utraty ważnych danych z komputerowych twardych dysków. Taka sytuacja jest bardzo stresująca, szczególnie w przypadku skasowania niezwykle istotnych plików takich jak firmowe raporty do pracy, prywatne zdjęcia lub nawet całe prace licencjackie.Przegrzewanie smartfona - co warto wiedzieć?

Smartfony stanowią podstawę naszej codzienności. Używamy ich każdego dnia zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Dlatego ich działanie musi być niezawodne. Okazuje się jednak, że smartfon potrafi się przegrzać tak, jak każde inne urządzenie elektroniczne.Jaki wpływ ma mróz na smartfony i inne urządzenia?

Smartfony stały się bardzo popularne. Używamy ich na co dzień bez względu na pogodę lub porę roku. Telefony są dziś nieodłącznym elementem życia człowieka, dlatego jesteśmy przekonani, że muszą zawsze działać. Okazuje się jednak, że nie zawsze.Obraz dysku. Jak zrobić obraz dysku? Najlepsze programy.

Tworząc obraz dysku, jednocześnie uzyskujemy kopię wszystkich danych, które się na nim znajdują. Jego wykorzystanie stanowi stosunkowo łatwy i wygodny sposób na ewentualne przywrócenie wszystkich aplikacji, które mieliśmy zainstalowane na dysku naszego urządzenia bez konieczności ponownej ich instalacji. Sprawdźmy, jakie programy warto wykorzystać, żeby stworzyć obraz dysku. Czy wystarczą do tego darmowe aplikacje?Komputer nie widzi pendrive

Potrzebujesz pilnie coś sprawdzić, skopiować dane, wkładasz pendrive do portu USB. Po kilku sekundach nadal nic, komputer nie widzi pendrive. Nikt nie lubi takich niespodzianek - zwłaszcza kiedy liczy się czas. Co może być przyczyną takiego stanu? Możliwości jest kilka - w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to, dlaczego tak się dzieje oraz co zrobić, jeżeli komputer nie widzi pendrive.Jak sprawdzić dysk twardy czy jest uszkodzony?

Dysk twardy to podstawowy komponent każdego komputera. Utrzymanie go w dobrej kondycji jest kluczowe, jeśli chodzi o zachowanie stabilności i płynności działania systemu operacyjnego. Sprawdź jak przeanalizować stan naszego dysku twardego.Jak odzyskać pliki z karty SD?

Robisz zdjęcie telefonem lub aparatem i odkrywasz, że w zewnętrznej pamięci nic nie ma ? pojawia się pytanie: jak odzyskać pliki z kart SD? Odzyskiwanie danych z karty pamięci jest skomplikowanym procesem, ale jest szansa, że poradzisz sobie z tym własnoręcznie.Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu?

Nowoczesne telefony i inne urządzenia elektroniczne są wyposażone w pamięć, która pozwala zapisywać setki zdjęć. Kiedy po kilku miesiącach, a nawet latach ich gromadzenia postanowisz zrobić porządek, może się zdarzyć, że przez przypadek skasujesz też kilka cennych fotografii. Zastanawiasz się jak odzyskać zdjęcia z telefonu i czy jest to w ogóle możliwe? Dowiedz się więcej na ten temat.Dlaczego samodzielne odzyskiwanie danych z dysków i telefonów jest ryzykowne?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy korzystamy z komputerów, tabletów czy smartfonów. Na każdym z tych urządzeń przechowujemy gigabajty danych, które dotyczą zarówno prywatnych, jak i zawodowych spraw. Dokumenty, zdjęcia, filmy ? to tylko niektóre z nich. Niestety, każde urządzenie może ulec awarii lub uszkodzeniu. Przechowywane wówczas w pamięci dysku dane mogą stać się dla nas niedostępne.