Nasza oferta

Odzyskiwanie danych z karty SD

Karty SD wykorzystywane są przede wszystkim jako nośniki danych w aparatach fotograficznych czy kamerach wideo. Używane są także w innych urządzeniach, takich jak smartfony czy sprzęty rejestrujące dźwięk. Zdarza się, że karta SD zostanie uszkodzona, przez co odczyt danych stanie się niemożliwy. W takim przypadku nie należy panikować, gdyż odzyskiwanie danych z karty pamięci SD jest możliwe. Wystarczy posiadać odpowiednią wiedzę oraz narzędzia pozwalające na przywracanie plików.

Jak odzyskać dane z karty SD?

Długotrwałe i intensywne użytkowanie nośników danych może powodować różnego rodzaju uszkodzenia skutkujące utratą lub brakiem dostępu do danych. Dochodzić może do takich sytuacji, jak wyskakujące błędy odczytu, brak możliwości odczytu, brak widoczności plików lub ich znikanie, czy nawet brak widoczności karty pamięci przez urządzenie odczytujące nośnik. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie czy karta SD jest właściwie podłączona do urządzenia (komputera, laptopa, aparatu czy innego sprzętu, w którym została wykorzystana do zapisu plików). Prawidłowe podłączenie będzie skutkowało komunikatem i widocznością karty pamięci w podłączonych dyskach. Po właściwym zadokowaniu karty pamięci należy użyć specjalistycznego oprogramowania.

 

Odzyskiwanie danych z karty pamięci

Przywracanie danych z karty SD to proces, w którym wykorzystywane jest dedykowane tym działaniom oprogramowanie. W internecie odnaleźć można wiele programów, których dostawcy gwarantują pełną skuteczność w przywracaniu danych. Nie powinno się jednak ufać wszystkim rozwiązaniom, jakie oferuje internet. Bardzo często już podczas pobierania danej aplikacji można narazić nie tylko kartę SD, ale cały komputer na zakażenie złośliwym oprogramowaniem lub niebezpiecznymi wirusami, które mogą doprowadzić do utraty wszystkich danych, czy też do uszkodzenia komputera. Odzyskiwanie danych z kart SD musi odbywać się z wykorzystaniem licencjonowanego i pewnego oprogramowania.

Odzyskiwanie zdjęć z karty SD

Programy zapewniające odzysk danych z karty SD są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, by uzyskać dostęp do utraconych danych. Nie zawsze jednak rozwiązania te będą w pełni skuteczne. Chcąc mieć gwarancję odzyskania plików, w tym cennych zdjęć czy innych danych, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów z Avidata posiadających najlepsze i skuteczne oprogramowanie oraz niezbędne doświadczenie i wiedzę.

 

Kontakt z nami

Rodzaje kart pamięci

 • Odzyskujemy dane z następujących rodzajów kart pamięci
 • Compact Flash
 • Memory Stick
 • Memory Stick Duo
 • Secure Digital (SD)
 • miniSD card
 • microSD card
 • xD-Picture Card
 • Multimedia Card
 • CFexpress

Przyjmujemy zlecenia odzyskiwania ze wszystkich rodzajów kart pamięci i wszystkich pojemności.

Błędy logiczne

Karty pamięci ulegają podobnym uszkodzeniom jak inne nośniki. Są to najczęściej błędy spowodowane przez wirusy lub nieprawidłową pracę systemu operacyjnego. Karta pamięci może wtedy pokazywać zerową pojemność lub system może wymagać jej sformatowania

 

Uszkodzenia fizyczne

Odzyskujemy dane również w przypadku uszkodzeń fizycznych takich jak połamanie obudowy czy uszkodzenia portu karty. Jesteśmy w stanie odzyskać również dane z karty z uszkodzonym kontrolerem pamięci. W przypadku uszkodzeń fizycznych odzyskiwanie danych przeprowadza się poprzez odseparowanie od reszty urządzenia kości pamięci i posektorowe zczytanie danych z każdej kości. Następnie przeprowadzane jest dekodowanie odczytanych danych.

 

Odzyskujemy dane również z kart SIM, które są szczególnym rodzajem kart pamięci. Z kart SIM można odzyskać kontakty oraz wiadomości SMS – nawet te, które zostały usunięte

Nasi klienci

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.