Obsługujemy wszystkie nośniki pendrive

Pendrive’y są niezwykle popularnym i praktycznym narzędziem do przenoszenia danych między różnymi urządzeniami. Niemniej jednak, nie są one wolne od problemów i często dochodzi do utraty danych przechowywanych na tych nośnikach. Odzyskiwanie plików z dysku flash może stać się konieczne, gdy dane utracone w wyniku przypadkowego usunięcia, uszkodzenia systemu plików, ataku złośliwego oprogramowania czy fizycznych uszkodzeń nośnika, są niezbędne do pracy lub mają osobistą wartość. Proces odzyskiwania danych jest złożony, ale dzięki nowoczesnym technologiom i specjalistycznym narzędziom, możliwe jest przywrócenie wielu – utraconych z zewnętrznego dysku – cennych informacji.

Obsługujemy wszystkie nośniki pendrive, zapewniając naszym klientom poczucie bezpieczeństwa w przypadku utraty ważnych danych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdjęcia, dokumenty, czy inne cenne pliki, które niechcący zostały usunięte z Twojego pendrive’a, nasz zespół jest tutaj, aby pomóc. Rozumiemy, jak frustrujące może być utracenie dostępu do ważnych dla Ciebie danych, dlatego oferujemy profesjonalne usługi, mające na celu odzyskanie tego, co wydawało się już stracone.

Dzięki wykorzystaniu najlepszego oprogramowania do odzyskiwania danych, jesteśmy w stanie skutecznie przywrócić usunięte pliki.

Nie pozwól, aby przypadkowe usunięcie plików z pendrive’a przekreśliło Twoje plany lub utrudniło Ci pracę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy w odzyskaniu usuniętych danych.

Dlaczego należy niezwłocznie podjąć próby odzyskania danych?

– Nowe dane mogą nadpisać usunięte pliki na nośniku, co znacząco utrudnia lub nawet uniemożliwia ich odzyskanie. Im szybciej podjęte zostaną działania, tym mniejsze ryzyko nadpisania.
– W przypadku uszkodzenia systemu plików lub innych błędów logicznych, szybkie odzyskanie danych może zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się uszkodzeń, co ułatwia odzyskanie plików w niezmienionym stanie.
– W przypadku utraty danych spowodowanej przez złośliwe oprogramowanie, szybkie reagowanie jest niezbędne, aby zminimalizować skutki ataku i przywrócić bezpieczeństwo danych.
– Im wcześniej zostaną podjęte próby odzyskania danych, tym większa szansa na ich kompletną rekonstrukcję. Z biegiem czasu, dane mogą ulec dalszemu uszkodzeniu lub stracie, co komplikuje proces odzyskiwania.

Czy odzyskanie danych z pendrive jest możliwe?

Posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz wykorzystanie specjalnego programu do odzyskiwania danych z pamięci flash USB pozwala na przywrócenie utraconych plików na pendrive. Odzyskanie zdjęć i innych danych z pendrive można w wielu przypadkach przeprowadzić samemu, wystarczy tylko użyć odpowiedniego oprogramowania. Programów odzyskujących dane jest w internecie bardzo dużo. Należy jednak bardzo uważać przy pobieraniu aplikacji z sieci. Już na etapie ściągania pliku można swój komputer narazić na niebezpieczeństwo zainfekowania często niebezpiecznymi wirusami, które mogą wyrządzić jeszcze większe szkody.

W odzyskiwaniu utraconych plików z pendrive korzystać trzeba wyłącznie z licencjonowanego i sprawdzonego oprogramowania.

Utrata plików z zewnętrznych nośników może zdarzyć się każdemu. Powodem utraty danych mogą być:

1. Długotrwałe lub nieodpowiednie użytkowanie. Nieprawidłowe traktowanie nośnika, takie jak ciągłe noszenie go bez ochrony, które może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych, zanieczyszczenia portu USB czy nadmierne nagrzewanie, skraca żywotność urządzenia i zwiększa ryzyko utraty danych. Również nadmierne zapisywanie i kasowanie danych może przyczynić się do szybszego zużycia pamięci flash.

2. Błędy logiczne. Mogą one wynikać z problemów z systemem plików na nośniku, co skutkuje niemożliwością dostępu do plików lub ich nieprawidłowym działaniem. Błędy te mogą być spowodowane niepoprawnym odłączeniem urządzenia z komputera, awarią oprogramowania, czy niepowodzeniem podczas aktualizacji systemu plików.

3. Przypadkowe usunięcie plików. Często zdarza się, że użytkownicy niechcący usuwają ważne pliki lub foldery. Chociaż w wielu przypadkach można je odzyskać z kosza, to w przypadku nośników zewnętrznych, takich jak pendrive’y, usunięte pliki często są trwale usuwane bez możliwości łatwego odzyskania.

4. Format pamięci nośnika. Formatowanie jest procesem przygotowania nośnika do użytku przez określenie systemu plików, ale jednocześnie usuwa ono wszystkie dane znajdujące się na nośniku. Formatowanie może być przeprowadzone przypadkowo lub jako próba naprawy innych problemów z nośnikiem, co skutkuje utratą dostępu do wcześniej zapisanych danych.

Jak odzyskać dane z pendrive?

Jeśli decydujesz się samodzielnie odzyskać utracone dane z pendrive’a:

1. Upewnij się, że pendrive jest prawidłowo podłączony do komputera. Jeśli system nie rozpoznaje urządzenia, sprawdź, czy nie wymaga ono czyszczenia lub czy port USB działa poprawnie.

2. Znajdź i zainstaluj zaufane oprogramowanie do odzyskiwania danych. Istnieje wiele opcji, zarówno darmowych, jak i płatnych, które są zaprojektowane, aby skutecznie odzyskać utracone pliki.

3. Uruchom wybrane oprogramowanie do odzyskiwania danych i wybierz opcję skanowania pendrive’a. Program przeskanuje nośnik w poszukiwaniu usuniętych lub utraconych plików. Ten proces może zająć od kilku minut do kilku godzin, w zależności od wielkości pendrive’a oraz ilości danych.

4. Po zakończeniu skanowania przejrzyj znalezione pliki. W tym momencie możesz wybrać te, które chcesz odzyskać. Szukaj plików, które są najważniejsze lub najtrudniejsze do ponownego stworzenia.

5. Kiedy już wybierzesz pliki do odzyskania, program poprosi o miejsce zapisu odzyskanych danych. Zaleca się wybranie innego nośnika niż ten, z którego dane są odzyskiwane, aby uniknąć ryzyka nadpisania i utraty danych.

6. Po zakończeniu odzyskiwania, sprawdź zapisane miejsce, aby upewnić się, że odzyskane pliki są dostępne i nieuszkodzone.

7. Pamiętaj, że podjęta próba samodzielnego odzyskiwania utraconych danych z pendrive nie gwarantuje skuteczności. Niekiedy zdarzyć się mogą nietypowe sytuacje, które będą wymagały interwencji specjalistów. Nie wahaj się prosić ich o pomoc, jeśli nie masz pewności, że program, którego chcesz użyć jest bezpieczny. Dostępne w Internecie aplikacje mogą narazić użytkownika i jego sprzęt na całkowite uszkodzenie i nieodwracalne utracenie plików.

Program do odzysku danych z pendrive - czy warto ryzykować?

Pewne przywrócenie danych z pendrive’a jest możliwe wyłącznie dzięki użyciu specjalistycznego i sprawdzonego oprogramowania.

Pewność oraz bezpieczeństwo w odzyskiwaniu danych zapewniają wyłącznie doświadczeni specjaliści posiadający wiedzę i licencjonowane profesjonalne oprogramowanie do odzyskiwania danych z pendrive i innych nośników pamięci.
Korzystanie z profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania danych z dysku USB jest kluczowym elementem skutecznego przywracania utraconych informacji. Dzięki zaawansowanym technologiom i algorytmom, narzędzie to potrafi skutecznie lokalizować i odzyskiwać dane, nawet z najbardziej uszkodzonych nośników. Oferujemy kompleksowe usługi odzyskiwania danych z dysku USB, zapewniając wysoką efektywność procesu i zwiększając szanse na odzyskanie ważnych dla Ciebie plików.

Korzystając z usług Avidata masz gwarancję powodzenia. Obsługujemy wszystkie modele i wszystkie pojemności urządzeń typu pendrive.

Kontakt z nami

Obsługujemy wszystkie modele i wszystkie pojemności urządzeń typu pendrive.

 • Good RAM
 • Adata
 • SanDisk
 • Kingston
 • Samsung
 • Philips
 • Lexar
 • PQI
 • Platinet
 • Corsair
 • Data Traveler
 • pozostałe modele

Uszkodzenia logiczne

Odzyskujemy dane w przypadku uszkodzeń logicznych takich jak sformatowanie czy skasowanie danych. Dane można odzyskać nawet po usunięciu plików i opróżnieniu kosza. Istotne jest, aby nie używać nośnika po zorientowaniu się, że nastąpiła utrata danych. Aby skutecznie odzyskać dane trzeba zapobiec tzw. nadpisaniu danych, co polega na zapisaniu nowych danych w miejscu, gdzie wcześniej były dane do odzyskania.

Pamiętaj, że nadpisanie danych na pendrive ma poważne konsekwencje, które mogą znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić odzyskanie utraconych informacji. Kiedy nowe dane zapisywane są na nośniku, w miejscu, w którym wcześniej znajdowały się inne pliki, oryginalne dane są trwale usuwane i zastępowane nowymi, co skutecznie eliminuje możliwość ich odzyskania za pomocą standardowych metod. Ten proces może również prowadzić do częściowej lub całkowitej utraty struktury i zawartości oryginalnych plików, sprawiając, że odzyskane dane mogą być niekompletne lub całkowicie nieczytelne.

Ponadto, nadpisanie danych może spowodować uszkodzenie systemu plików pendrive’a, co dodatkowo komplikuje proces odzyskiwania. W przypadkach, gdy ma miejsce nadpisanie, szanse na skuteczne odzyskanie danych drastycznie maleją, co podkreśla znaczenie szybkiego reagowania i zaprzestania używania nośnika zaraz po zauważeniu utraty danych. Dlatego też dbaj o to, żeby zawsze mieć kopię zapasową danych – zwłaszcza, jeśli są one dla ciebie cenne.

Uszkodzenia fizyczne

Odzyskujemy dane również po wystąpieniu uszkodzeń fizycznych takich jak:

– połamanie obudowy urządzenia
– oderwanie wtyczki USB
– uszkodzenia kontrolera pamięci flash (pendrive niewidoczny w systemie lub system każe sformatować pamięć)
– uszkodzenie płytki drukowanej

Często niemożliwe jest stwierdzenie z jakiego typu uszkodzeniem mamy do czynienia. Dlatego dla wszystkich Klientów oferujemy bezpłatną diagnozę i wycenę zlecenia. Po uzyskaniu wyceny Klient może zdecydować czy chce zamówić odzyskiwanie danych. Przybliżony cennik odzyskiwania danych.

W razie pytań prosimy o telefon: 22 861 86 49.

 

Odzyskujemy dane również z innych urządzeń posiadających pamięć flash i będące podłączane przez port USB, m.in. dyktafony cyfrowe, kamery, aparaty, modemy, telefony komórkowe.

Nasi klienci

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.