Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu?

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu?

 

Nie każdy użytkownik urządzeń elektronicznych wie, że wciśniecie klawisza delete lub wydanie odpowiedniej komendy w telefonie nie powoduje jeszcze całkowitego usunięcia zawartości pamięci wewnętrznej czy karty SIM. Pojedyncze pliki wciąż zachowują się na nośniku, ale są niewidoczne z pozycji użytkownika. Dlatego teoretycznie jest możliwe ich przywrócenie. Zanim zadasz sobie pytanie, jak odzyskać zdjęcia usunięte z telefonu, poznaj podstawowe zasady, dzięki którym będzie to w ogóle możliwe.

Przywracanie usuniętych zdjęć z telefonu, komputera czy innego urządzenia elektronicznego wymaga przede wszystkim wiedzy oraz narzędzi. Pierwsza pozwala zabezpieczyć zawartość nośnika i ograniczyć ryzyko bezpowrotnej utraty danych. Drugie to specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala odnaleźć zagubione pliki i przywrócić je. Wiedząc jak odzyskać skasowane zdjęcia możesz podjąć tę próbę samodzielnie. Konieczne będzie podłączenie telefonu do komputera w charakterze dysku przenośnego. W Internecie znajdziesz bezpłatne programy takie jak Recuva przeznaczone do odzyskiwania danych z nośników. Przydatna bywa też mobilna aplikacja DiskDigger instalowana bezpośrednio w telefonie.

Nawet jeśli jesteś przekonany że wiesz, jak odzyskać utracone zdjęcia z telefonu, nie otrzymasz wówczas gwarancji, że nie zniszczysz danych bezpowrotnie. Wystarczy do tego jedynie wykonanie najprostszej operacji lub kolejnej fotografii, którą system operacyjny nadpisze w miejscu przechowywania starych danych. W takiej sytuacji przywracanie usuniętych zdjęć z telefonu nie będzie już możliwe.

 

 

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z laptopa

 

Telefon nie jest jedynym urządzeniem elektronicznym, na którym użytkownicy gromadzą kolekcje fotografii. Dlatego podobnie, jak w przypadku telefonu również tu może się pojawić problem z przypadkowym wykasowaniem plików. Poszukując informacji na temat, jak odzyskać skasowane zdjęcia z laptopa z pewnością również trafisz na wymieniony wcześniej program Recuva. Do odzyskiwania danych możesz też wykorzystać inne aplikacje – pod warunkiem, że wiesz jak z nich korzystać.

Odzyskiwanie zdjęć z komputera warto rozpocząć od sprawdzenia, czy nośnik nie jest uszkodzony. Jeśli nie jest on widoczny w managerze urządzeń, stuka lub zacina się przy uruchamianiu lub wykazuje inne oznaki nieprawidłowej pracy, warto powstrzymać się od wszelkiego działania. Może ono bowiem bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Przeczytaj również: Dlaczego samodzielne odzyskiwanie danych z dysków i telefonów jest ryzykowne?

 

 

Profesjonalne odzyskiwanie wykasowanych zdjęć z urządzeń z Avidata

 

Jeśli przypadkowo skasowałeś zawartość karty SIM lub usunąłeś pliki z komputera i nie wiesz jak odzyskać zdjęcia, powierz to zadanie specjalistom z firmy Avidata. Odzyskiwanie skasowanych zdjęć jest przeprowadzane profesjonalnie i z zastosowaniem odpowiednich metod. Dlatego gwarantuje znacznie większe powodzenie niż samodzielne próby. W ofercie usług znajdziesz nie tylko usługę odzyskiwania danych z telefonu czy komputera, ale również z innych nośników zewnętrznych.

Przypadkowo skasowałeś kolekcję fotografii z własnego wesela czy ostatnich wakacji za granicą? Nie wiesz, jak odzyskać zdjęcia z laptopa czy telefonu? Powstrzymaj się od wszelkiego działania, nie wgrywaj nowych programów, nie fotografuj, nie wykonuj samodzielnych prób ? chcesz mieć gwarancję? Odwiedź serwis Avidata.

 

 

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.