Samodzielnie odzyskiwanie danych

W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy korzystamy z komputerów, tabletów czy smartfonów. Na każdym z tych urządzeń przechowujemy gigabajty danych, które dotyczą zarówno prywatnych, jak i zawodowych spraw. Dokumenty, zdjęcia, filmy ? to tylko niektóre z nich. Niestety, każde urządzenie może ulec awarii lub uszkodzeniu. Przechowywane wówczas w pamięci dysku dane mogą stać się dla nas niedostępne. Co więcej, czasem nasze działania (np. nieumiejętnie przeprowadzone formatowanie dysku) sprawia, że dochodzi do utraty danych. Co zrobić w takim przypadku? Istnieje możliwość odzyskania danych z karty sd, pendrive lub dysku twardego. Część osób próbuje skorzystać z niej samodzielnie. Naszym zdaniem nie jest to jednak dobrym pomysłem.

 

 

Dlaczego samodzielne odzyskiwanie danych z dysków i telefonów jest ryzykowne?

 

W Internecie znajdziemy szereg porad dotyczących tego, jak samodzielnie odzyskać dane. Wśród nich znajdują się niestety zarówno dobre porady, jak i te, które mogą nam tylko zaszkodzić. Większość z nich opiera się o konieczność ściągnięcia z sieci programu (darmowego lub płatnego), za pomocą którego możemy odzyskać dane z naszego urządzenia. Jest to możliwe, ponieważ nie są one fizycznie usunięte, a jedynie oznaczone przez system jako gotowe do usunięcia i nadpisania nowymi danymi. Warto jednak mieć świadomość, że nawet jeśli uda nam się pobrać skutecznie działający program, nasza niewiedza może doprowadzić do tego, że tylko pogorszymy sytuację i informacji, na których nam zależy, nie uda się odzyskać lub stanie się to znacznie trudniejszym i bardziej kosztownym zadaniem.

 

 

Ryzyko nieodwracalnej utraty danych

 

Bardzo wiele dostępnych w sieci metod na samodzielne odzyskiwanie danych jest w większości przypadków kompletnie nieskuteczna. Co więcej, może doprowadzić do tego, że odzyskanie plików, na których nam zależy, stanie się jeszcze trudniejsze. W takim przypadku musimy liczyć się ze znacznie większymi wydatkami na profesjonalne usługi. Wysoki koszt odzyskania danych nie jest jednak najgorszą sytuacją, jaka może nas spotkać. Zdarza się bowiem, że w wyniku niefrasobliwych działań użytkowników, korzystania z oprogramowania niewiadomego pochodzenia lub nieumiejętnego stosowania narzędzi do odzyskiwania danych, dochodzi do nieodwracalnej utraty danych, z którą nie będą w stanie poradzić sobie nawet najlepsi specjaliści.

 

 

Dlaczego warto zlecić odzysk danych specjalistycznej firmie?

Jak widzimy, samodzielny odzysk danych z dysku twardego lub innego nośnika nie jest więc dobrym pomysłem, a ryzyko może być naprawdę duże. Co więc robić? Powierzyć urządzenie specjalistycznej firmie. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim dlatego, że dysponuje ona sprawdzonym, bezpiecznym i skutecznym w działaniu oprogramowaniem oraz innymi narzędziami, które mogą pomóc w odzyskaniu utraconych danych. Co więcej, w firmach tych zatrudnieni są ludzie, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie, umiejętności i doświadczenie. Dzięki temu wiedzą jakich błędów nie popełniać oraz co robić, by dane mogły zostać bezpiecznie odzyskane. Warto wspomnieć również o tym, że koszt odzyskiwania danych wcale nie musi być wysoki – szczególnie jeśli nie będziemy podejmowali żadnych działań na własną rękę, a po prostu oddamy urządzenie w ręce specjalistów. Bardzo często możemy również liczyć na darmowe zdiagnozowanie problemu oraz wycenę odzyskania plików. Nie musimy więc się obawiać.

Podsumowując, jeśli dojdzie to utraty danych, nie warto wpadać w panikę. Większość z nich można bowiem odzyskać. Warto jednak pamiętać, żeby nie zabierać się do tego samodzielnie. Nasze działania, szczególnie jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, mogą bowiem znacznie pogorszyć sytuację. Na szczęście, istnieją firmy, w których doświadczeni, wykwalifikowani specjaliści są w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem. Jeśli więc znajdziemy się w sytuacji, w której utracimy pliki z urządzeń takich jak dyski twarde, smartfony, karty pamięci czy pendrive, warto skorzystać z profesjonalnych usług. Skontaktuj się więc z nami i powiedz, jaki masz problem.

 

 

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.