Avidata i Letnie Praktyki Badawcze

Avidata wywodzi się z badań prowadzonych w Polskiej Akademii Nauk. To w PAN przeprowadziliśmy pierwsze operacje odzyskiwania danych. Początkowo zajmowaliśmy się odzyskiwaniem danych uszkodzonych logicznie (tj. skasowanych, sformatowanych oraz zniszczonych przez wirusy lub błędy systemu operacyjnego). Po kilku miesiącach badań rozpoczęliśmy badanie uszkodzeń fizycznych dysków i szukaliśmy rozwiązań na najczęściej pojawiające się problemy. Do wszystkich rozwiązań dochodziliśmy sami motywowani wyłącznie pasją zdobywania nowej wiedzy. Byliśmy dumni gdy czołowe pisma komputerowe opublikowały wyniki naszych prac.

Letnie Praktyki Badawcze

Od 2005 roku w Polskiej Akademii Nauk prowadzone są Letnie Praktyki Badawcze (LPB). To właśnie w ramach LPB zaczęliśmy przygodę z odzyskiwaniem danych.Obecnie LPB prowadzone są w Instytucie Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Co roku w czasie wakacji letnich studenci mogą brać udział w pracach badawczych, które często mają uzasadnienie biznesowe. Przykładem projektu naukowo-biznesowego jest Avidata.

Letnie praktyki badawcze pozwalają wykorzystać letnią przerwę w zajęciach na intensywny rozwój umięjętności prowadzenia badań i analitycznego myślenia. Po dwóch edycjach LPB założyliśmy Avidatę.

Do dziś w Internecie istnieją materiały z pierwszych edycji LPB gdzie zdobywaliśmy wiedzę jak odzyskiwać dane. Co roku prowadzone są nowe coraz ciekawsze projekty. Opisy projektów można znaleźć na stronie LPB.

Nasi klienci

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.