Informatyka śledcza

Urządzenia na których przechowywane są dane cyfrowe zbierają bardzo dużo informacji np. lokalizację urządzenia, informacje o plikach – daty utworzenia, modyfikacji, kopiowania pliku, autor pliku, czas pracy urządzenia, informacje o kasowanych plikach, treści e-maili i komunikatorów, historia przeglądarki.  Analiza urządzeń cyfrowych dostarcza wielu dowodów i danych, które mogą pomóc w sprawach spornych, w przypadkach umyślnego działania na szkodę oraz w przestępstwach gospodarczych lub cywilnych.

Usługi informatyki śledczej kierowane są do:

1. firm i korporacji w których nieuczciwi pracownicy poczynili szkody, lub narazić firmy na straty np. poprzez celowe skasowanie danych firmowych. Możliwość odzyskania utraconych danych w naszym przedsiębiorstwie obniża straty ekonomiczne, jakie klient mogły ponieść, w przypadku trwałej utraty danych

2. prokuratury oraz komisariatów policji

3. osób prywatnych  gdzie dowody w sprawie mogą być pozyskane z nośników cyfrowych.

Zlecenia na potrzeby postępowania sądowego

Realizujemy zlecenia na potrzeby postępowania sądowego.

Zbieramy dowody cyfrowe z nośników, analizujemy zdarzenia z systemów plików oraz zabezpieczamy nośniki, które są dowodami w sprawach sądowych.

Nasze procedury są zgodnie z wytycznymi Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości oraz wytycznymi Europejskiego odpowiednika SANS Institute.

 

Nasi klienci

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.