Czy można odzyskać nadpisane dane?

Każdy z nas przynajmniej raz doświadczył tego nieprzyjemnego uczucia, jakie funduje nam przypadkowe nadpisanie pliku. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre nadpisane dane da się odzyskać. Gdy brakuje Ci doświadczenia, możesz to zrobić z pomocą serwisu do odzyskiwania danych.

Właśnie pracujesz nad ważnym projektem i przez nieuwagę lub pośpiech nadpisałeś plik. Co teraz możesz zrobić? Po pierwsze nie panikuj. Niektóre nadpisane dane da się odzyskać. Po drugie możesz spróbować samodzielnie odzyskać nadpisane dane korzystając z funkcji, jakie oferuje Ci system operacyjny. Jeśli to nie pomoże masz jeszcze trzecie wyjście – możesz oddać swój komputer do firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych z dysku.

 

Kiedy dochodzi do nadpisania danych?

Nadpisanie danych to ogólnie mówiąc zastąpienie jednych informacji innymi. W praktyce oznacza to proces, który polega na zapisaniu całej przestrzeni dysku nowymi danymi. Odbywa się to według określonego wzorca.

Nadpisywanie danych oznacza również usunięcie i zastąpienie informacji zgromadzonych w pamięci nowymi.

Nadpisanie pliku może nastąpić z wielu powodów. Oto najczęstsze z nich:

– chciałeś zapisać nowy plik, ale kliknąłeś przypadkowo istniejący plik przed użyciem komendy ZAPISZ;
– chciałeś nadpisać plik, ale kliknąłeś niewłaściwy dokument;
– edytowałeś plik, ale przez pośpiech go zapisałeś i nie masz już dostępu do oryginału.
Do nadpisania danych może też dojść na skutek: awarii systemu czy uszkodzenia dysku.

 

Odzyskanie nadpisanych danych – czy to możliwe?

Wbrew obiegowym opiniom odzyskanie nadpisanych danych jest możliwe. Jeśli jednak brakuje Ci, chociażby podstawowych: wiedzy i umiejętności technicznych, najlepiej zrobisz, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z usługi, jaką jest bezpieczne i profesjonalne odzyskiwanie nadpisanych plików. Specjalizująca się w tym zakresie firma dysponuje znacznie większymi zasobami: umiejętności, wiedzy i narzędzi, które mogą okazać się pomocne w odzyskiwaniu danych.

 

W jaki sposób przebiega odzyskiwanie nadpisanych danych?

Najprostsze odzyskanie nadpisanych danych jest też możliwe przy wykorzystaniu opcji przywracania kopii zapasowej plików. Możesz też skorzystać z opcji przywracania systemu. Jeśli te metody nie przyniosą pożądanego skutku, wtedy skorzystaj z usługi profesjonalnego odzyskiwania danych z dysku.

Odzyskiwanie nadpisanych plików z dysku realizowane w ramach usługi serwisu to złożony proces. Wymaga on przede wszystkim dokładnej diagnozy problemu. Chodzi o to, aby ocenić możliwości odzyskania nadpisanych plików i danych.

Krok drugi wymaga użycia odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych. Dobrze przygotowana firma ds. odzyskiwania danych operuje szeroką gamą tego typu aplikacji. O tym, który program zostanie użyty, zależy m.in. od ilości danych, jakie chcesz, by zostały odzyskane oraz od wszelkich dodatkowych czynności niezbędnych do ich pomyślnego przywrócenia.

Podstawowe działanie tego typu programów polega na przeskanowaniu dysku twardego w poszukiwaniu niedostępnych nadpisanych plików. Po zakończeniu skanowania i zlokalizowaniu plików następuje ich prezentacja. Możliwe do odzyskania pliki oznaczane są odpowiednimi kolorami. Wystarczy wówczas klikną na wybrany plik i wskazał miejsce, gdzie ma zostać zapisany na nowo.

Fora internetowe pełne są „eksperckich porad” dotyczących tego, jak w szybki i samodzielny sposób można odzyskać nadpisane pliki. Nie warto jednak z nich korzystać, jeśli brakuje Ci wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Dlaczego? Ponieważ możesz tym sposobem jedynie pogorszyć sprawę, czyli całkowicie uniemożliwić odzyskanie nadpisanych danych. Zatem, gdy już dojdzie do utraty danych, najlepiej zrobisz, gdy udasz się do profesjonalnego serwisu zajmującego się odzyskiwaniem danych z różnych nośników. Nasza firma zrobi to szybko, starannie i w pełni profesjonalnie, wcześniej dokonując dokładnej diagnozy i oceniając możliwości odzyskania nadpisanych danych.

Zadzwoń do nas już dziś i zamów kompleksową usługę, jaką jest profesjonalne odzyskiwanie danych z dysku.

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.