Jak odzyskać pliki z karty SD?

Jak odzyskać pliki z karty SD?

 

Robisz zdjęcie telefonem lub aparatem i odkrywasz, że w zewnętrznej pamięci nic nie ma – pojawia się pytanie: jak odzyskać pliki z kart SD? Odzyskiwanie danych z karty SD (pamięci) jest skomplikowanym procesem, ale jest szansa, że poradzisz sobie z tym własnoręcznie. Z tego poradnika dowiesz się, jak samodzielnie przywrócić utracone pliki. W razie najmniejszych wątpliwości co do procedur – skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Inaczej możesz utracić dane.

 

 

Odzyskiwanie plików z kart SD

 

Karty pamięci są używane najczęściej w dwóch wersjach gabarytowych – SD oraz microSD, które są kompatybilne z różnymi urządzeniami. Jeżeli używasz mniejszego modelu (na przykład w telefonie), możesz użyć przejściówki lub czytnika do podłączenia karty microSD do komputera. Pamiętaj, nie korzystaj z karty, gdy tylko zauważysz problemy z zapisem/odczytem danych. Jeżeli będziesz próbował zapisywać nowe pliki, stare mogą zostać nadpisane i możesz ich już nie odzyskać.

Odzyskanie zdjęć z karty SD możesz przeprowadzić za pomocą specjalistycznych programów lub możesz zlecić to ekspertom. Jeżeli chcesz spróbować własnoręcznie – potrzebujesz komputera PC lub laptopa wyposażonego w czytnik kart SD lub z zewnętrznym czytnikiem podłączanym pod USB. Jeśli Twój komputer nie wyświetla karty na liście dostępnych dysków po włożeniu jej do wbudowanego czytnika, spróbuj użyć zewnętrznego adaptera przez USB.

 

 

Jak odzyskać zdjęcia i filmy z uszkodzonej karty SD?

 

Musisz zainstalować odpowiedni program na komputerze, aby rozpocząć odzyskiwanie danych z karty SD – android nie obsługuje tych programów i nie możesz posłużyć się samym telefonem, by odzyskać zdjęcia z karty SD. Zdjęcia, filmy oraz inne pliki podczas odzyskiwania zapisuje się na innym dysku niż ten, z którego są odzyskiwane, zatem komputer jest niezbędny. Jeżeli spróbujesz zapisać je na tym samym nośniku, z którego je odzyskujesz – nadpiszesz trale dane i ich odzyskanie nie będzie już możliwe.

Programy do odzyskiwania danych różnią się wyglądem interfejsu oraz wyglądem, ale zasada ich działania pozostaje taka sama – za pomocą kreatora wybierasz urządzenie  do przeskanowania w celu odzyskania zdjęć z karty microSD lub SD. Niektóre programy mają opcje odzyskiwania konkretnych rodzajów plików w osobnych kategoriach, inne odzyskują wszystkie za jednym zamachem. Początek jednak jest taki sam – musisz wybrać kartę lub dysk, z których chcesz odzyskać dane. Następnie wykonuj polecenia wyświetlane przez program podczas procesu przywracania danych. Pamiętaj, że samodzielne odzyskiwanie danych obarczone jest ryzykiem bezpowrotnego utracenia plików – lepiej zgłoś się do profesjonalistów.

Sprawdź również: Odzyskiwanie danych z pendrive

 

 

Dlaczego warto zlecić odzysk plików z kart Micro SD profesjonalnej firmie?

 

Jeśli nie czujesz się na siłach i masz jakiekolwiek wątpliwości co do przeprowadzenia procesu odzyskiwania danych z karty SD lub microSD – nie wahaj się i skorzystaj z usług specjalistów. Niektóre przypadki wymagają użycia zaawansowanego sprzętu oraz płatnych programów dysponujących szerszym spektrum możliwości. Pamiętaj, że firmy profesjonalnie odzyskujące dane mogą mieć dostęp do wszelkich danych, które były zapisane na przekazywanym przez Ciebie nośniku. Upewnij się, że firma nie tylko ma wykonać dla Ciebie usługę – zapytaj o umowę, w której zobowiąże się do nieużywania Twoich prywatnych plików w żadnym celu.

Istnieje wiele sposobów na odzyskanie danych – poza specjalistycznymi programami jest także możliwość podpięcia się bezpośrednio do nośnika pamięci i wydobycie z niego wszystkiego, co się do tej pory na nim znajdowało. Nie jest to regułą, ale może się zdarzyć, że otrzymasz kopię plików, która zawiera również filmy lub zdjęcia sprzed lat. Znane są przypadki, że podczas odzyskiwania plików okazywało się, że karta SD kupiona jako nowa w rzeczywistości była używana wcześniej. Lepiej zapobiegać, niż szukać rozwiązania problemu – najlepiej regularnie zapisuj kopie zapasowe danych na swoich nośnikach. Unikniesz nieprzyjemnej sytuacji i frustracji, które mogą wydarzyć się w najmniej spodziewanym momencie.

 

 

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.