Odzyskiwanie danych po atakach hakerów

Ransomware to szkodliwe oprogramowanie, które szyfruje dane. Ransomware wykorzystywany jest przez hakerów i zorganizowane cyper grupy przestępcze. Ataki cyberprzestępców mają na celu wyłudzenie pieniędzy od poszkodowanego.

Zawirusowanie komputera i zaszyfrowanie danych odbywa się poprzez ściągnięcie załącznika lub pliku pochodzącego z nieznanego źródła, wchodzenie na nieznane strony internetowe lub otwieranie zainfekowanych linków. Po uruchomieniu programu ransomware pliki na komputerze zostają zaszyfrowane i wyświetla się komunikat o konieczności wpłacenia okupu.

Zapłata żądanych pieniędzy często nie rozwiązuje problemu- jak pokazuje praktyka, przestępcy żądają kolejnych wpłat lub nie dostarczają obiecanego klucza do odszyfrowania danych.

Rodzaje ransomware

Złośliwe oprogramowanie ransomware działa na kilka sposób. oto niektóre z nich:

– szyfruje pliki i foldery znajdujące się na komputerze takie jak dokumenty, zdjęcia, muzykę, bazy danych
– ransomware usuwa oryginalne pliki a w ich miejscu pojawia się plik tekstowy z żądaniem okupu i instrukcją postępowania
– o problemie możesz dowiedzieć się dopiero, gdy spróbujesz otworzyć jeden z tych plików
– niektóre ransomware, wyświetlają „ekran blokady” z ostrzeżeniem o zablokowaniu danych i konieczności wniesienie żądanego okupu
– niektóre ransomware, takie jak WannaCry, mogą automatycznie przemieszczać się między komputerami bez interakcji użytkownika

Ransomware - odzyskiwanie danych

Mamy bardzo duże doświadczenie w pracy z danymi utraconymi w wyniku ransomware.
Posiadamy autorskie oprogramowanie które sprawdza całą zawartość dysku pod kątem utraconych danych.
Dobieramy algorytm deszyfrujący do danego typu ransomware.
W przypadku uszkodzenia danych po ataku ransomware mamy możliwość ich naprawy.
Odzyskujemy dane po atakach ransomware takie jak doc, excel, jpg, mov, mp4, mp3,  pliki baz danych sql, mdb i inne, poczta.

Nasi klienci

Potrzebujesz odzyskać dane?

Skontaktuj się z nami


  Rodzaj nośnika (dysk, telefon) *


  Imię / nazwisko *


  E-mail *


  Telefon


  Treść wiadomości *

  * pola obowiązkowe do wypelnienia

  Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.